CO S TÍM?

Asi nic neuděláme s tím, že venku málo prší, ale můžeme vodou šetřit a zbytečně jí neplýtvat.Čištění zubů

Nenechávejme zbytečně téct vodu z kohoutku během čištění zubů. Můžeme tak ušetřit až 10 litrů denně.


Sprchování

Zkrácením času, který trávíme při sprchování, můžeme ušetřit až 50 litrů vody denně. To už stojí za to, ne?


Plná vana


Jedna plná vana vody nás vyjde až na 12 Kč. Zamysleme se nad tím, zda je opravdu důležité každý den nechat vanu naplnit až k okraji.Naplňme pračku či myčku, než jí zapneme


Při této činnosti můžeme spotřebovat velké množství vody na pár kusů nádobí či oblečení. Naplňme nejdříve pračku nebo myčku, než se ji rozhodneme zapnout.


Dešťová voda

Zkusme maximálně využívat dešťovou vodu, například na zalévání zahradních rostlin nebo trávníku. Zachycením dešťové vody můžeme ušetřit nejen spoustu vody, ale i peněz. Dešťová voda je přeci zadarmo!


Zasaďme trávu


Tvorbou zelených ploch uvnitř měst můžeme zachytit dešťovou vodu nejefektivněji a tím alespoň částečně přispět ke zmírnění sucha. Betonové plochy vodu nedokáží absorbovat a tudíž nejsme schopni vodu zadržet.


Zamysleme se nad tím, co jíme

Některé potraviny, které se běžně objevují v našem jídelníčku, potřebují ke své produkci obrovské množství vody. Může se například jednat o mléko, hovězí maso nebo jednu jedinou mandli, která spotřebuje přibližně 4 litry vody.


Mytí aut


Spoustu vody také denně spotřebujeme na mytí vozidel. Je opravdu nutné, aby se Vaše vozidlo každý den blýskalo? I pro Vás to jsou ušetřené peníze!

Co nás k tomu vede?